描述:MOSFET N-CH 50V 1.5MA TO-206AA
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Bulk
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| part status | Obsolete |
| power - max | 300 mW |
| mounting type | Through Hole |
| package / case | TO-206AA, TO-18-3 Metal Can |
| resistance - rds(on) | - |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| supplier device package | TO-206AA (TO-18) |
| current drain (id) - max | - |
| drain to source voltage (vdss) | - |
| voltage - breakdown (v(br)gss) | 50 V |
| voltage - cutoff (vgs off) @ id | 600 mV @ 100 nA |
| current - drain (idss) @ vds (vgs=0) | 500 µA @ 15 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 7pF @ 15V |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系