描述:MOSFET P-CH 30V 4.3A 1206-8
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | P-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SMD, Flat Lead |
| vgs(th) (max) @ id | 3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 45mOhm @ 4.3A, 10V |
| power dissipation (max) | 1.3W (Ta) |
| supplier device package | 1206-8 ChipFET™ |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 24 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 30 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | - |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 4.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 4.3A (Ta) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系