描述:MOSFET N-CH 40V 25A TO252
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| vgs(th) (max) @ id | 3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 25mOhm @ 25A, 10V |
| power dissipation (max) | 3W (Ta), 33W (Tc) |
| supplier device package | TO-252AA |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 20 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 40 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 510 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 4.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 25A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系