描述:MOSFET N-CH 60V 30A PPAK SO-8
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SO-8 |
| vgs(th) (max) @ id | 4V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 7.8mOhm @ 19.7A, 10V |
| power dissipation (max) | 5.4W (Ta), 96W (Tc) |
| supplier device package | PowerPAK® SO-8 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 135 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 60 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 6900 pF @ 30 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 6V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 30A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系