描述:MOSFET N-CH 75V 90A D2PAK
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | - |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| vgs(th) (max) @ id | 4.5V @ 250µA |
| operating temperature | - |
| rds on (max) @ id, vgs | 6.2mOhm @ 20A, 10V |
| power dissipation (max) | - |
| supplier device package | TO-263 (D²Pak) |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 115 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 75 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 4620 pF @ 30 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | - |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 90A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系