描述:N-CHANNEL 70 V (D-S) MOSFET POWE
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET® Gen IV
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±12V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® 1212-8 |
| vgs(th) (max) @ id | 1.6V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 10.9mOhm @ 10A, 4.5V |
| power dissipation (max) | 3.6W (Ta), 39W (Tc) |
| supplier device package | PowerPAK® 1212-8 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 19 nC @ 4.5 V |
| drain to source voltage (vdss) | 70 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1660 pF @ 35 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 3.3V, 4.5V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 12.9A (Ta), 42.3A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系