描述:MOSFET N-CH 80V 17.4A/63A PPAK
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET® Gen IV
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® 1212-8S |
| vgs(th) (max) @ id | 3.8V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 7.2mOhm @ 10A, 10V |
| power dissipation (max) | 5W (Ta), 65.7W (Tc) |
| supplier device package | PowerPAK® 1212-8S |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 42 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 80 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1930 pF @ 40 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 7.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 17.4A (Ta), 63A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系