描述:MOSFET N-CH 500V 8A I2PAK
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tube
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±30V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Through Hole |
| package / case | TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA |
| vgs(th) (max) @ id | 4V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 850mOhm @ 4.8A, 10V |
| power dissipation (max) | 3.1W (Ta), 125W (Tc) |
| supplier device package | I2PAK |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 38 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 500 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1018 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 8A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系