描述:MOSFET N-CH 900V 1.2A TO220-3
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tube
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Through Hole |
| package / case | TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab |
| vgs(th) (max) @ id | 4V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 8Ohm @ 720mA, 10V |
| power dissipation (max) | 30W (Tc) |
| supplier device package | TO-220-3 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 38 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 900 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 490 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 1.2A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系