描述:MOSFET N-CH 500V 16A TO220
起订量:1000
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±30V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Through Hole |
| package / case | TO-220-3 Full Pack |
| vgs(th) (max) @ id | 5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 380mOhm @ 8A, 10V |
| power dissipation (max) | 38W (Tc) |
| supplier device package | TO-220 Full Pack |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 68 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 500 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1900 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 16A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系