描述:MOSFET P-CH 40V 8.2A/20A TO252
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | P-Channel |
| vgs (max) | ±16V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| vgs(th) (max) @ id | 2V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 23mOhm @ 15A, 10V |
| power dissipation (max) | 3.1W (Ta), 45.4W (Tc) |
| supplier device package | TO-252AA |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 65 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 40 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1880 pF @ 20 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 4.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 8.2A (Ta), 20A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系