描述:MOSFET N-CH 60V 1.6A SC70-6
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | - |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| vgs(th) (max) @ id | 2.5V @ 250µA |
| operating temperature | - |
| rds on (max) @ id, vgs | 140mOhm @ 1.2A, 10V |
| power dissipation (max) | - |
| supplier device package | SC-70-6 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 4 nC @ 4.5 V |
| drain to source voltage (vdss) | 60 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 215 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | - |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 1.6A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系