描述:MOSFET P-CH 20V 3.2A SOT23-3
起订量:1
库存:2325
Series:Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | P-Channel |
| vgs (max) | ±12V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| vgs(th) (max) @ id | 1.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 115mOhm @ 2.4A, 4.5V |
| power dissipation (max) | 2W (Tc) |
| supplier device package | SOT-23-3 (TO-236) |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 5.5 nC @ 4.5 V |
| drain to source voltage (vdss) | 20 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 330 pF @ 10 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 2.5V, 4.5V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 3.2A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系