描述:MOSFET N-CH 250V 7A TO252AA
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±30V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| vgs(th) (max) @ id | 3.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 350mOhm @ 10A, 10V |
| power dissipation (max) | 71W (Tc) |
| supplier device package | TO-252AA |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 29 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 250 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1205 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 7A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系