描述:AUTOMOTIVE N-CHANNEL 80 V (D-S)
起订量:1
库存:0
Series:Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SO-8 |
| vgs(th) (max) @ id | 3.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 15mOhm @ 20A, 10V |
| power dissipation (max) | 135W (Tc) |
| supplier device package | PowerPAK® SO-8 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 36 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 80 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1942 pF @ 25 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 60A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系