描述:MOSFET N-CH 25V 20.1A/40A PPAK
起订量:6000
库存:0
Series:TrenchFET® Gen IV
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | +16V, -12V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SC-70-6 |
| vgs(th) (max) @ id | 2.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 5.6mOhm @ 15A, 10V |
| power dissipation (max) | 3.5W (Ta), 19.2W (Tc) |
| supplier device package | PowerPAK® SC-70-6 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 24 nC @ 10 V |
| drain to source voltage (vdss) | 25 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1090 pF @ 12.5 V |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 4.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 20.1A (Ta), 40A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系