描述:MOSFET N-CH 30V 89A DPAK
起订量:1
库存:0
Series:HEXFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | N-Channel |
| vgs (max) | ±20V |
| technology | MOSFET (Metal Oxide) |
| fet feature | - |
| part status | Discontinued at Digi-Key |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 |
| vgs(th) (max) @ id | 2V @ 250µA (Min) |
| operating temperature | - |
| rds on (max) @ id, vgs | 7mOhm @ 15A, 10V |
| power dissipation (max) | - |
| supplier device package | D-Pak |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 50 nC @ 5 V |
| drain to source voltage (vdss) | 30 V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | - |
| drive voltage (max rds on, min rds on) | 4.5V, 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 89A (Ta) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系