描述:IC REG LIN 5V 500MA MLP33-8
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| psrr | 60dB ~ 40dB (1kHz ~ 100kHz) |
| output type | Fixed |
| part status | Obsolete |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® MLP33-8 |
| control features | Enable, Power On Reset |
| current - output | 500mA |
| protection features | Over Temperature, Short Circuit |
| number of regulators | 1 |
| output configuration | Positive |
| operating temperature | -40°C ~ 85°C |
| voltage - input (max) | 6V |
| voltage dropout (max) | 0.3V @ 500mA |
| current - supply (max) | 4 mA |
| voltage - output (max) | - |
| supplier device package | PowerPAK® MLP33-8 |
| current - quiescent (iq) | 1.5 mA |
| voltage - output (min/fixed) | 5V |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系