描述:IC REG BUCK ADJ 3A MLP55-27
起订量:1
库存:0
Series:microBUCK®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| function | Step-Down |
| topology | Buck |
| output type | Adjustable |
| part status | Active |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® MLP55-27 |
| current - output | 3A |
| number of outputs | 1 |
| output configuration | Positive |
| frequency - switching | 20kHz ~ 2MHz |
| operating temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| synchronous rectifier | Yes |
| voltage - input (max) | 55V |
| voltage - input (min) | 4.5V |
| voltage - output (max) | 50.6V |
| supplier device package | PowerPAK® MLP55-27 |
| voltage - output (min/fixed) | 0.8V |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系