描述:IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 PWRPAK
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| features | Load Discharge, Slew Rate Controlled |
| interface | On/Off |
| input type | Non-Inverting |
| output type | P-Channel |
| part status | Obsolete |
| switch type | General Purpose |
| rds on (typ) | 350mOhm |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SC-75-6L |
| voltage - load | 1.5V ~ 5.5V |
| fault protection | - |
| number of outputs | 1 |
| output configuration | High Side |
| ratio - input:output | 1:1 |
| operating temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| current - output (max) | 1.4A |
| supplier device package | PowerPAK® SC-75-6L |
| voltage - supply (vcc/vdd) | Not Required |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系