描述:IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 SC89-6
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| features | Slew Rate Controlled |
| interface | On/Off |
| input type | - |
| output type | P-Channel |
| part status | Obsolete |
| switch type | General Purpose |
| rds on (typ) | 500mOhm |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | SOT-563, SOT-666 |
| voltage - load | 1.8V ~ 8V |
| fault protection | - |
| number of outputs | 1 |
| output configuration | High Side |
| ratio - input:output | 1:1 |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| current - output (max) | 430mA |
| supplier device package | SC-89 (SOT-563F) |
| voltage - supply (vcc/vdd) | - |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系