描述:MOSFET DUAL P-CHAN POWERPAK 1212
起订量:1
库存:1066
Series:TrenchFET® Gen III
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 P-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Active |
| power - max | 2.6W (Ta), 23W (Tc) |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® 1212-8 Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 1V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 20.1mOhm @ 5A, 4.5V |
| supplier device package | PowerPAK® 1212-8 Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 42nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 20V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 2565pF @ 10V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 6A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系