描述:MOSFET 2 N-CH 40V POWERPAK SO8
起订量:1
库存:1900
Series:Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Active |
| power - max | 17W, 48W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SO-8 |
| vgs(th) (max) @ id | 2.3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 22mOhm @ 7.8A, 10V, 11mOhm @ 10.1A, 10V |
| supplier device package | PowerPAK® SO-8 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 19.7nC @ 10V, 33.8nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 40V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 809pF @ 20V, 1451pF @ 20V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 15A (Tc), 45A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系