描述:MOSFET 2P-CH 30V 60A PPAK SO-8
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 P-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Active |
| power - max | 46W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SO-8 Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 2.2V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 5.5mOhm @ 20A, 10V |
| supplier device package | PowerPAK® SO-8 Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 160nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 30V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 6200pF @ 15V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 60A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系