描述:MOSFET 2 P-CH 30V 7.5A 8SOIC
起订量:1
库存:0
Series:Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 P-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Active |
| power - max | 3.3W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| vgs(th) (max) @ id | 2.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 35mOhm @ 5.9A, 10V |
| supplier device package | 8-SOIC |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 30nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 30V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 1020pF @ 25V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 7.5A (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系