描述:MOSFET N/P-CH 20V 1.4A 6TSOP
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N and P-Channel, Common Drain |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Obsolete |
| power - max | 1.08W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| vgs(th) (max) @ id | 1.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 300mOhm @ 500mA, 4.5V |
| supplier device package | 6-TSOP |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 1.4nC @ 4.5V |
| drain to source voltage (vdss) | 20V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | - |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 1.4A, 960mA |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系