描述:MOSFET 2N-CH 40V 5A 8-SOIC
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Obsolete |
| power - max | 2.75W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| vgs(th) (max) @ id | 2.2V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 60mOhm @ 4.1A, 10V |
| supplier device package | 8-SOIC |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 12nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 40V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 355pF @ 20V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 5A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系