描述:MOSFET 2P-CH 8V 4A 1206-8
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 P-Channel (Dual) |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Obsolete |
| power - max | 3.1W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SMD, Flat Lead |
| vgs(th) (max) @ id | 1V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 80mOhm @ 3.3A, 4.5V |
| supplier device package | 1206-8 ChipFET™ |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 11nC @ 8V |
| drain to source voltage (vdss) | 8V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 350pF @ 4V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 4A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系