描述:MOSFET 2N-CH 100V 2.5A CHIPFET
起订量:1
库存:0
Series:
包装:Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Standard |
| part status | Obsolete |
| power - max | 7.8W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® ChipFET™ Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 4V @ 250µA |
| operating temperature | - |
| rds on (max) @ id, vgs | 567mOhm @ 400mA, 10V |
| supplier device package | PowerPAK® ChipFet Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 3.3nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 100V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 78pF @ 50V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 2.5A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系