描述:MOSFET N/P-CH 30V SC70-6
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | N and P-Channel |
| fet feature | Standard |
| part status | Obsolete |
| power - max | 340mW |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| vgs(th) (max) @ id | 2.5V @ 250µA, 3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 388mOhm @ 600mA, 10V, 1.07Ohm @ 400mA, 10V |
| supplier device package | SC-70-6 |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 1.1nC @ 4.5V, 1.2nC @ 4.5V |
| drain to source voltage (vdss) | 30V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 28pF @ 15V, 21pF @ 15V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 700mA (Tc), 460mA (Tc) |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系