描述:MOSFET N/P-CH 30V 4A 1206-8
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | N and P-Channel |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Active |
| power - max | 3.12W, 3.1W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SMD, Flat Lead |
| vgs(th) (max) @ id | 3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 65mOhm @ 3.1A, 10V |
| supplier device package | 1206-8 ChipFET™ |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 7nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 30V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 220pF @ 15V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 4A, 3.7A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系