描述:MOSFET 2N-CH 60V 8A
起订量:1
库存:1
Series:Automotive, AEC-Q101, TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Active |
| power - max | 34W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SO-8 Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 2.5V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 36mOhm @ 5.3A, 10V |
| supplier device package | PowerPAK® SO-8 Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 20nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 60V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 735pF @ 25V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 8A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系