描述:MOSFET 2N-CH 12V 4.5A SC70-6
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Obsolete |
| power - max | 6.5W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® SC-70-6 Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 1V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 40mOhm @ 4.2A, 4.5V |
| supplier device package | PowerPAK® SC-70-6 Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 11.5nC @ 8V |
| drain to source voltage (vdss) | 12V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | 400pF @ 6V |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 4.5A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系