描述:MOSFET 2N-CH 20V 5.3A 1212-8
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Obsolete |
| power - max | 1.3W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | PowerPAK® 1212-8 Dual |
| vgs(th) (max) @ id | 1V @ 935µA |
| operating temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 30mOhm @ 7.7A, 4.5V |
| supplier device package | PowerPAK® 1212-8 Dual |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 15nC @ 4.5V |
| drain to source voltage (vdss) | 20V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | - |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 5.3A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系