描述:MOSFET 2N-CH 60V 3.7A 8SOIC
起订量:1
库存:0
Series:TrenchFET®
包装:Tape & Reel (TR)
| rohs | RoHS |
| fet type | 2 N-Channel (Dual) |
| fet feature | Logic Level Gate |
| part status | Obsolete |
| power - max | 2.4W |
| mounting type | Surface Mount |
| package / case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| vgs(th) (max) @ id | 3V @ 250µA |
| operating temperature | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| rds on (max) @ id, vgs | 80mOhm @ 3.7A, 10V |
| supplier device package | 8-SOIC |
| gate charge (qg) (max) @ vgs | 20nC @ 10V |
| drain to source voltage (vdss) | 60V |
| input capacitance (ciss) (max) @ vds | - |
| current - continuous drain (id) @ 25°c | 3.7A |
体验从沟通开始,让我们聆听您的需求

微信联系